Koks augintinis tinkamiausias jums?
2021-09-11
Didžioji dalis žmonių negali atsispirti gyvūnams ir mielai laiko juos savo namuose. Augintiniai gali būti patys įvairiausi – pradedant nebyliomis žuvelėmis ir baigiant triukšmingomis papūgomis, murklėmis bei šunimis. Koks gyvūnas tinkamiausias jums? Tą galite sužinoti atlikę šį testą!
Kiekviename klausime pasirinkite vieną jums tinkamiausią variantą.
1. Koks jūsų aktyvumas?
A. Nesu labai aktyvus, labiau mėgstu ramiai ilsėtis namuose.
B. Mėgstu būti lauke, aktyviai pramogauti, bet derinu tai su ramiu poilsiu namuose.
C. Mėgstu leisti laiką už namų ribų, gryname ore.
D. Esu labai aktyvus, bet mėgstu būti ne lauke, o keliauti į vakarėlius ir pan.
2. Koks jūsų požiūris į tvarką ir švarą?
A. Mėgstu namuose palaikyti švarą, viskas turi turėti savo vietą.
B. Mėgstu tvarką, bet šiek tiek dulkių manęs netrikdo.
C. Pernelyg nesirūpinu, jeigu namuose įsivyrauja netvarka.
D. Mėgstu, kai viskas aplink tviska švara, dažnai nerimauju, kad aplink daug bakterijų.
3. Kokiame būste gyvenate?
A. Name/ bute, turinčiame nedidelį privatų kiemelį/ sodą.
B. Name/ bute, turinčiame išėjimą į bendrą kiemą/ sodą.
C. Gyvenu name, turinčiame didžiulį privatų kiemą.
D. Gyvenu nedideliame bute, neturinčiame lauko erdvės.
4. Kokių triukų norėtumėte išmokyti savo augintinį?
A. Jų norėčiau mokyti tik tuomet, jeigu to norėtų ir pats augintinis.
B. Verčiau norėčiau stebėti natūralią gyvūno elgseną, triukai manęs nedomina.
C. Triukų nereikia, pakaktų pagrindinių komandų: sėdėt, atnešt, greta ir kt.
D. Duoti „penkis“, vaikščioti ant dviejų kojų, apsimesti negyvu... Yra begalė smagių triukų, kuriuos galėtų atlikti mano augintinis.
5. Kaip jaučiatės būdami už kažką atsakingi?
A. Man patinka rūpintis kitais.
B. Iki šiol neteko prisiimti atsakomybės už kažką kitą, bet manau, kad man tai gerai sektųsi.
C. Nebijau jokių atsakomybių ir mielai jas prisiimu.
D. Atsakomybė? Tai – ne man!
6. Kaip atrodo jūsų tobulas savaitgalis?
A. Anksti atsikeliu, susitvarkau namus, paskaitau gerą knygą, darbuojuosi sode.
B. Ilgai miegu, lėtai papusryčiauju ir leidžiu laiką namuose klausydamas muzikos ar užsiimdamas kita atpalaiduojančia veikla.
C. Anksti atskeliu, einu pasivaikščioti ar kitaip leidžiu laiką gryname ore.
D. Dieną praleidžiu lovoje, o vakare keliauju į barą, naktinį klubą ar kitas naktinio gyvenimo vietas.
7. Kokia jūsų finansinė situacija?
A. Gera, su finansais tvarkausi puikiai.
B. Nebloga, bet turiu tik nedidelių santaupų – jeigu nutiktų kas nenumatyto.
C. Labai gera, galiu sau leisti išties daug.
D. Prasta, nuolat pritrūkstu pinigų.
8. Kaip dažnai keliaujate?
A. Man patinka atostogos, stengiuosi keliauti 1-2 kartus per metus.
B. Retai keliauju.
C. Kartą metuose pasilepinu poilsiu pajūryje.
D. Dievinu keliones, vykstu į jas, kai tik galiu. Ne tik per atostogas, bet ir savaitgaliais.
9. Koks jūsų fizinis aktyvumas, sveikatos būklė?
A. Esu sveikas, gana fiziškai aktyvus, reguliariai mankštinuosi.
B. Mano sveikata nebloga, fizinis pasirengimas taip pat, nors ir nemėgstu sportuoti.
C. Mano sveikata puiki, esu aktyvus, stiprus, mėgstu sportuoti.
D. Turiu šiokių tokių sveikatos problemų, kenčiu nuo įvairių alergijų, su sportu nedraugauju.
10. Kiek komunikabilūs esate?
A. Esu intravertas, mėgstu bendrauti tik su tais, kuriuos gerai pažįstu.
B. Esu gana socialus, kartais mėgstu susipažinti su naujais žmonėmis.
C. Esu komunikabilus, mėgaujuosi kitų draugija.
D. Esu ypač socialus, mėgstu naujas pažintis, susitikimus, susibūrimus, bendravimą.
11. Ko tikitės iš augintinio?
A. Kad kartu galėsime patogiai leisti laiką namuose, drauge žaisti.
B. Kad galėsiu stebėti augintinio elgseną, praturtinti jo gyvenimą kokiomis nors pramogomis.
C. Kad galėsiu su juo aktyviai leisti laiką lauke, pvz., eiti pasivaikščioti į parką.
D. Kad gyvūnas įsilies į mano gyvenimą neatnešdamas jokių pokyčių.
Jeigu daugiausiai atsakymų A
Jums į kompaniją puikiai tiktų katė. Nors visiems žinomas posakis, kad katės vaikšto vienos, iš tiesų tai yra kur kas komunikabilesni gyvūnai nei gali atrodyti neturint murklių auginimo patirties. Žinoma, viskas priklauso nuo veislės, konkretaus gyvūno būdo. Vienos katės mieliau lieka stebėtojomis, kitos aktyviai dalyvauja bet kokioje namuose vykstančioje veikloje. Taigi labai svarbu pasidomėti konkrečios veislės savybėmis. Visgi tai savarankiškesnis gyvūnas už šunis, todėl labiau tinka intravertams, ramų poilsį namuose mėgstantiems žmonėms. Su šiuo gyvūnu galėsite ir kartu pasnausti, ir pažaisti, ir pabendrauti. Gera žinia, kad toks gyvūnas tinkamas net gyvenantiems nedideliuose būstuose, mat daug vietos nereikalauja. Dauguma kačių nėra triukšmingos, nors kai kurios ir labai mėgsta apie viską pranešti kniaukimu. Kaip ten bebūtų, jis tikrai nebus toks garsus kaip šuns lojimas, tad kaimynų ramybės netrikdys. Murklės tinka švaros mėgėjams, mat tai iš prigimties labai tvarkingi gyvūnai – net jaunikliai! Jeigu katė elgiasi netvarkingai, greičiausiai yra sudarytos netinkamos gyvenimo sąlygos, ji jaučia stresą arba serga. Dauguma kačių nelabai mėgsta keliauti, nes labai prisiriša prie vietos, bet užtat jos be vargo kelias dienas gali vienos pabūti namuose, jeigu išsiruošite savaitgalio išvykai. Tereiks palikti pakankamai vandens ir maisto. Kalbant apie išlaidas, įprastai murklių išlaikymas atsieina kiek pigiau nei šuns, bet finansinių išteklių vis tiek pareikalaus – kaip ir kiekvienas augintinis. Beje, katė yra ilgalaikis įsipareigojimas – šie gyvūnai gyvena 15 metų ir ilgiau.
Jeigu daugiausiai atsakymų B
Jums tiktų auginti kokį nors nedidelį žinduolį, pvz., žiurkėną, jūrų kiaulytę, šinšilą, taip pat paukščius, žuvytes ir kitus narvelių/ akvariumų gyventojus. Visus juos vienija tai, kad jie namuose būna tik tam tikroje vienoje konkrečioje paskirtoje vietoje ir laisvai migruoja tik tada, jeigu išleidžiate iš narvelio, tarkime, paukštelius pramankštinti sparnų ar žiurkėnus laisvai pabėginėti, kol esate šalia. Taigi jie neužima daug vietos, tinka mažų būstų gyventojams. Be to, auginant tokius gyvūnijos atstovus namuose kur kas lengviau palaikyti tvarką. Žinoma, siekiant išvengti blogo kvapo ir palaikyti namų estetiką, būtina reguliariai valyti akvariumą ar narvelį. Tai svarbu ir pačių gyvūnų gerovei bei sveikatai. Tiesa, visi šie mažieji draugai labai skirtingi, todėl būtina gerai pagalvoti, kuris variantas tinkamiausias jums. Pavyzdžiui, jeigu norite ypač ramaus augintinio, kurį galėtumėte kai norite stebėti, bet jis pats nereikalautų daug dėmesio, puikiai tiks žuvytės ir kiti akvariumo gyventojai. Jeigu esate egzotikos mėgėjai, galima svarstyti apie roplius, vabalus ar net voragyvius. Tiesa, jų priežiūra labai specifinė, tad pareikalaus nemažai žinių, specialios įrangos. Didelis tokių augintinių privalumas – triukšmo nebuvimas, ramybė. Juos galima ilgesnį laiką palikti vienus, tereikia pasirūpinti automatine šėrykla, pakankamomis vandens atsargomis ir būtinų aplinkos sąlygų palaikymu. Jeigu vis dėlto norite kiek komunikabilesnio gyvūno, tiks dauguma graužikų. Nors socialumu neprilygsta šuniui ar katei, dauguma jų mėgsta bendrauti su šeimininku, būti glostomi, geba drauge žaisti paprastus žaidimus. Beje, geriausia daugumą graužikų laikyti poromis, mat jiems svarbu patenkinti socialinius poreikius, gyvendami vieni gali jaustis vieniši, jiems teks skirti daugiau dėmesio. Tą patį galima pasakyti ir apie paukščius. Laisvėje dauguma jų gyvena būriais arba poromis, todėl vienatvė jiems žalinga. Sparnuočiams svarbus ir jūsų dėmesys, ypač intelektualesnėms rūšims bei veislėms. Tarkime, didžiosios papūgos gerai jaučiasi tik tuomet, kai su jomis yra ne tik bendraujama, bet ir yra aprūpinamos kokia nors įdomia veikla, žaislais, stimuliuojančiais ne tik fiziškai, bet ir mentaliai. Jeigu svarstote apie paukščių auginimą, svarbu prisiminti, kad jie yra patys triukšmingiausi iš visų mažųjų augintinių. Kalbant apie narveliuose, terariumuose ar akvariumuose gyvenančių gyvūnų gyvenimo trukmę, ji gali būti labai skirtinga, tad turėtumėte iš anksto pasidomėti, kaip ilgai įsipareigojate rūpintis nauju augintiniu. Tarkime, žiurkėnas ar žuvelė gali gyventi vos porą metų, paukšteliai apie 5-10 metų, o didžiosios papūgos net atšvęsti 50-metį ar daugiau!
Jeigu daugiausiai atsakymų C
Geriausiai jūsų gyvenimo būdą atitiktų šuo. Tai yra labai socialus, prieraišus, daug dėmesio reikalaujantis gyvūnas, todėl jums su juo nebus nuobodu. Šį augintinį galėsite dresuoti, mokyti įvairių triukų, kartu keliauti, sportuoti ir kitaip aktyviai leisti laiką. Tik derėtų gerai pasidomėti skirtingų veislių specifikomis, mat šunų charakteriai ir aktyvumas būna labai skirtingi. Beje, kuo didesnis šuo, tuo daugiau erdvės jam reikia namuose – apie tai svarbu pagalvoti, jeigu gyvenate mažame būste. Įsigijus šį keturkojį bičiulį teks susitaikyti, kad namuose įsivyraus šiokia tokia netvarka, bent jau kol gyvūnas apsipras su naujų namų taisyklėmis ar ūgtels, jeigu įsigijote jauniklį. Apskritai tvarkos atžvilgiu labai daug kas priklausys nuo jūsų – kaip dresuosite savo augintinį, kaip jį prižiūrėsite. Gali tekti susidurti ir su triukšmu – kai kurie šunys palikti vieni loja ar net kaukia, bet tą taip pat gali išspręsti tinkama dresūra. Bet kokiu atveju šuniui teks skirti daug laiko ir dėmesio, reguliariai eiti su juo pasivaikščioti, kad ir kokios būtų sąlygos lauke. Svarbu suprasti, kad šuo reikalauja ir nemažai išlaidų, jam reikia ne tik kokybiško pašaro, bet ir žaislų, pavadėlio, reguliarių vizitų pas veterinarą, profesionalios dresūros, galbūt ir gyvūnų kirpyklos paslaugų bei kt. Galiausiai svarbu paminėti, kad šuo yra ilgalaikis įsipareigojimas – dauguma veislių atstovų gyvena 10 metų ir ilgiau.
Jeigu daugiausiai atsakymų D
Deja, bet jūsų gyvenimo būdas sunkiai suderinamas su kokiu nors augintiniu. Verčiau kol kas apskritai susilaikyti nuo gyvūno įsigijimo. Geriausiu atveju galėtumėte galvoti apie kažką, kas reikalauja minimalaus dėmesio, pvz., nedidelį paprastą ir daug priežiūros nereikalaujantį akvariumą. Tarkime, tiktų žuvis gaidelis ar auksinė žuvelė, galintys gyventi nedideliame vandens inde. Visgi net šiuo atveju pasvarstykite, ar jums tikrai to reikia. Gal geriau gyvūnais trumpam pasidžiaugti artimųjų ir draugų namuose arba meilę jiems išreikšti savanoriaujant gyvūnų prieglaudose?
Parengė petoffice.lt